Władysławowo

Pokoje gościnne we Władysławowie

u Danusi

Obecnie Władysławowo pretenduje do miana jednego z głównych wczasowisk na Wybrzeżu. Miasto przyciąga pięknymi plażami i rybimi przysmakami, bowiem nie przypadkiem królewski łosoś znalazł się w jego herbie.

Wybór atrakcji jest przebogaty: wczasy odchudzające, wczasy z kursem prawa jazdy, wczasy “w siodle”, stadnina koni, rejsy po Bałtyku kutrem rybackim, żaglowcem, bądź łodzią wikingów, wyprawy na połów dorsza, zjeżdżalnie wodne na plażach, przejażdżki „ciuchcią”, rowerami czterokołowymi, trasy dydaktyczne i szlaki turystyki pieszej, lunaparki, tory cartingowe, ekspozycje muzealne, punkty widokowe, baseny, siłownie, korty tenisowe, windsurfing, paralotniarstwo, loty widokowe.

Władysławowo to raj dla sportowców wyczynowych, którzy przygotowują się w cetniewskim ośrodku do olimpiad, mistrzostw Świata i Europy, a także zapaleńców mających wymarzone warunki do uprawiania dyscyplin pływackich, windsurfingu oraz jachtingu.

 

Od 2000 roku można podziwiać Aleję Gwiazd Sportu, jedyne takie miejsce w Polsce. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy – upamiętniające sylwetki znanych sportowców.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż gmina zachowała swój niepowtarzalny charakter. Wśród przemian społeczno – gospodarczych nietknięty pozostał regionalizm i tradycja. Przejawia się to w kulturze, obyczajach, gastronomii czy usługach.

 

Poprzez zamieszkałych tu twórców, ściśle związane jest ze sztuką ludową Kaszub, która najpowszechniej znana jest w postaci rzeźby i haftu. Mieszkali tu i tworzyli: rybak – rzeźbiarz Leon Golla, pisarze Jan Drzeżdżon oraz Augustyn Necel („Maszopi”, „Saga o szwedzkiej checzy”, „Okrętnicy spod narodowej gwiazdy”, „Łosoś wszechwładny”, „Krwawy sztorm”, „Złote klucze” to tytuły niektórych tylko dzieł tego autora).

Gmina łączy w barwny koloryt lokalne zwyczaje kaszubskie, pamięć o generale Hallerze oraz biznesowe podejście do turystyki. Jest wymarzonym miejscem na różnego rodzaju szkolenia, konferencje, czy spotkania integracyjne. Wiele jest ekskluzywnych obiektów przystosowanych do organizacji tego typu imprez, których co roku organizuje się coraz więcej.